Sobota, 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha Sobota III tygodnia okresu wielkanocnego

IV Niedziela Roku - ogłoszenia duszpasterskie - 29 I 2017 r.

Komunikat Kurii Metropolitalnej: W Święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego, w Kościele powszechnym obchodzony jest Dzień Życia Konsekrowanego. Tego dnia osoby konsekrowane posługujące w naszej Archidiecezji odnowią śluby rad ewangelicznych podczas uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, która zostanie odprawiona w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie o godz. 16.00. Eucharystię poprzedzi modlitewne czuwanie, które rozpocznie się o godz. 15.00. Do udziału w modlitwie dziękczynnej za dar życia konsekrowanego zapraszamy także tercjarzy i wspólnoty żyjące duchem zgromadzeń zakonnych, rodziców i krewnych osób konsekrowanych, a także wiernych.

1. W czwartek, 2 lutego, w Święto Ofiarowania Pańskiego zwane również Matki Bożej Gromnicznej, Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7.00, 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. W tym dniu na Mszę Świętą przynosimy świece. Taca z dnia 2 lutego przeznaczona jest na wsparcie zakonów klauzurowych.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00.

3. W I piątek miesiąca okazja do spowiedź św. rano i po południu podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

4. W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00, a nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej po Mszy Świętej o godz. 18.00.

5. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które odwiedziliśmy podczas kolędy za wspólną modlitwę, gościnność i ofiary złożone na potrzeby diecezjalne i parafialne. Dziękujemy również za życzliwość dla naszych ministrantów.

6. Dzisiaj kolęda u rodzin zamieszkałych przy ul. Piłsudzkiego: 20,21,22;
W poniedziałek, 30 stycznia - ul. Kochanowskiego, Prusa, Międzyparkowa oraz dodatkowa.

7. Rodziny, które nie mogły przyjąć kolędy z różnych powodów, mogą to uczynić w terminie uzgodnionym z kapłanami. Pragniemy, aby nikt nie był pozbawiony błogosławieństwa z okazji odwiedzin duszpasterskich.

8. Solenizantom, jubilatom, parafianom i gościom, życzymy zdrowia oraz wszelkich łask Bożych przez wstawiennictwo Świętej Rodziny z Nazaretu.

9. Nauki przedślubne rozpoczniemy w środę, 8 lutego o godz. 19.00

10. Rodzinom, które przeżywają wydarzenia losowe składamy wyrazy współczucia. W minionych dniach do domu Boga Ojca odeszli śp.: Zenobia Sigiel, jej mama Irena Moczulska, Jan Kielak i Ryszard Czyszkiewicz. Za wszystkich zmarłych, Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

ks. proboszcz i księża wikariusze

Drukuj cofnij odsłon: 796 aktualizowano: 2017-01-29 14:17 Do góry