Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki Czwartek IV tygodnia okresu wielkanocnego | Święto Św. Marka Ewangelisty

IV Niedziela Roku - ogłoszenia duszpasterskie - 31 I 2016 r.

Komunikat Kurii Metropolitalnej: „W Święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego, w całym Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Kończy on jednocześnie rozpoczęty w pierwszą Niedzielę Adwentu 2014 r. „Rok Życia Konsekrowanego”. Tego dnia osoby konsekrowane posługujące w naszej Archidiecezji odnowią śluby rad ewangelicznych, podczas uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, która odbędzie się w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie o godz. 16.00. Eucharystię poprzedzi modlitewne czuwanie, które rozpocznie się o godz. 15.00. Zapraszamy także wiernych do udziału w modlitwie dziękczynnej za dar życia konsekrowanego”.
1. We wtorek, 2 lutego, w Święto Ofiarowania Pańskiego zwane również Matki Bożej Gromnicznej, Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7.00, 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. W tym dniu na Mszę Świętą przynosimy świece.
2. Nabożeństwo adoracyjne zwane „Godziną świętą” - w czwartek o godz. 17.00.

3. W I piątek miesiąca okazja do spowiedź św. rano i po południu podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

4. W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00, a nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca MB po Mszy Świętej o godz. 18.00.

5. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które odwiedziliśmy podczas kolędy za wspólną modlitwę, gościnność i ofiary złożone na potrzeby diecezjalne i parafialne. Dziękujemy również za życzliwość dla naszych ministrantów.

6. Rodzinom, które przeżywają wydarzenia losowe, składamy wyrazy współczucia. W minionych dniach do domu Boga Ojca odeszli śp. Stanisław Stankiewicz i Jerzy Korab-Słonecki. Pamiętajmy o zmarłych w naszych modlitwach.

7. W czwartek, 4 lutego - o godz. 18.00, zapraszamy na film pt. „Bernadetta. Cud w Lourdes” . Film będzie w kinie Helios. Zapisy w zakrystii.

8. Światowym Dniom Młodych towarzyszą dwa szczególne znaki podarowane przez św. Jana Pawła II: Krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani (Ocalenia Ludu Rzymskiego). W ramach przygotowania do ŚDM symbole te peregrynują we wszystkich diecezjach polskich. W archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej będziemy je gościli w dniach od 6 do 20 Lutego br. Na trasie peregrynacji znaków ŚDM - jest również parafia pw. Świętej Rodziny w Szczecinie. W naszym kościele będziemy gościli Krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz Ikonę Matki Bożej - w niedzielę, 14 lutego o godz. 13.30. Po Mszy Świętej przejdziemy do figury św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach, gdzie odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i przekażemy znaki ŚDM Siostrom Misjonarkom Miłości na Bulwar Gdański. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu duchowym i historycznym. Uroczystościom będzie przewodniczył ks. abp Andrzej Dzięga Metropolita Szczecińsko-Kamieński.

9. Solenizantom, jubilatom, parafianom i gościom, życzymy zdrowia oraz wszelkich łask Bożych przez wstawiennictwo Świętej Rodziny z Nazaretu.

ks. proboszcz i księża wikariusze

Drukuj cofnij odsłon: 912 aktualizowano: 2016-01-31 10:08 Do góry