Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki Czwartek IV tygodnia okresu wielkanocnego | Święto Św. Marka Ewangelisty

IV Niedziela Wielkanocna - ogłoszenia parafialne - 7 V 2017 r.

1. W poniedziałek, 8 maja czcimy św. Stanisława BP M, - Głównego Patrona Polski.

2. Nabożeństwa majowe codziennie - o godz. 17.30, a przy figurze św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach o godz. 20.30.

3. W sobotę, 13 maja, w 100. rocznicę OBJAWIEŃ FATIMSKICH papież Franciszek dokona kanonizacji bł. Hiacynty i Franciszka, którym objawiała się Matka Boża. 13 maja przypada również 36. rocznica zamachu na Ojca Świętego Jana Pawła II. W tym dniu po Mszy św. o godz. 18.00, z Bazyliki pw. św. Jana Chrzciciela przy ul. Bogurodzicy, wyruszy procesja fatimska ulicami Szczecina do figury św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach.

4. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej będzie w niedziele, 14 maja o godz. 13.30.

5. W niedzielę, 14 maja, w ramach budzenia powołań kapłańskich i zakonnych, będziemy gościć alumnów Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego. Po Mszach Świętych będzie można złożyć dar serca na potrzeby Seminarium Duchowne w Szczecinie.

6. W niedzielę, 14 maja o godz. 16.00 serdecznie zapraszamy do auli im. Jana Pawła II na zwiedzanie kaplicy Sykstyńskiej na Watykanie. Korzystając ze slajdów - po kaplicy oprowadzi nas wieloletni przewodnik po Rzymie i Watykanie.

7. W maju modlitwą różańcową otaczamy wszystkich mieszkańców ul.: Wawrzyniaka, Beyzyma, Gorkiego, Bogumiły, Spółdzielczej, Soplicy, Leszczyńskiego, Zaleskiego i Traugutta.

8. W środę, 7 czerwca zapraszamy na jednodniowy wyjazd pielgrzymkowo – turystyczny do Torunia. W programie nawiedzenie nowego Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II oraz zwiedzanie Torunia. Koszt 80 zł. Zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz za ofiary po puszek na pomoc chrześcijanom w Syrii.

10. Solenizantom, jubilatom, parafianom i gościom, życzymy zdrowia duszy i ciała oraz wszelkich łask Bożych przez wstawiennictwo Świętej Rodziny z Nazaretu.

11. Rodzinom, które przeżywają wydarzenia losowe składamy wyrazy współczucia. W minionych dniach do domu Boga Ojca odeszli śp.: Maria Pluta, Eugeniusz Marcuch, Henryk Kopeć i Małgorzata Sułkowska. Msza Święta za zmarłych w kwietniu - będzie sprawowana we wtorek, 9 maja o godz. 18.00. Za wszystkich zmarłych - Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Ks. proboszcz i księża wikariusze

Drukuj cofnij odsłon: 842 utworzono : 2017-05-07 20:28 Do góry