Sobota, 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha Sobota III tygodnia okresu wielkanocnego

IX Niedziela Roku - ogłoszenia duszpasterskie - 29.05.2016 r.

Zapraszamy do udziału w szczecińskich obchodach Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek, 3 czerwca br. Rozpoczęcie o godz. 17.30 nieszporami w kościele pw. św. Andrzeja Boboli przy ul. Pocztowej. Po nieszporach wyruszy procesja eucharystyczna do Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Święta odpustowa. Po niej nastąpi Akt oddania Kapłanów i zawierzenie miasta Szczecina Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

1. Dzisiaj przypada 17. rocznica święceń kapłańskich ks. Tomasza a we wtorek, 31 maja - 18. rocznica święceń kapłańskich ks. Grzegorza. Obu kapłanom życzmy wszelkich łask Bożych przez wstawiennictwo MB. Królowej Korny Polskiej. Pamiętajmy w modlitwach o naszych kapłanach.

2. We wtorek, po Mszy św. o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy na spotkanie z Panem Prof. Franciszkiem Łuczko, historykiem, absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pan Profesor opowie nam o WĄTKACH POLSKICH W LITANI LORETAŃSKIEJ. Spotkanie będzie w kościele.

3. We wtorek, w święto Nawiedzenia NMP, kończymy nabożeństwa majowe. Serdecznie dziękujemy wszystkim czcicielom Matki Bożej Loretańskiej za udział w tych nabożeństwach. Szczególne podziękowanie kierujemy do wiernych, którzy każdego dnia o godz. 20.30 gromadzili się na majowe nabożeństwo przy figurze św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach.

4. W środę, 1 czerwca o godz. 17.30 - rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. W oktawie Bożego Ciała procesja ECHARYSTYCZNA do piątku włącznie po nabożeństwach majowych i czerwcowych.

6. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zorganizować i poprowadzić Festyn Rodzinny. Dziękujemy również wszystkim, którzy wzięli w nim udział.

7. Serdeczną wdzięczność wyrażamy grupom i wspólnotom modlitewnym za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało, a wszystkim wiernym za udział w procesji EUCHARYSTYCZNEJ ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

8. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. rano i po południu podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

9. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 9.00. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej po Mszy św. o godz. 18.00.

10. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i parafii.

11. W niedziele, 5 czerwca - w całej Polsce, będą zbierane ofiary do okolicznościowych skarbonek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

12. W sobotę, 18 czerwca zapraszamy na jednodniowy wyjazd pielgrzymkowo – turystyczny do Torunia. W programie nawiedzenie nowego Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II oraz zwiedzanie miasta Mikołaja Kopernika.

13. Solenizantom, jubilatom, gościom i mieszkańcom naszej Parafii, życzymy zdrowia duszy i ciała przez wstawiennictwo Świętej Rodziny.

KSIĄDZ PROBOSZCZ I KSIĘŻA WIKARIUSZE

Drukuj cofnij odsłon: 820 aktualizowano: 2016-05-29 15:21 Do góry