Środa, 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego Środa IV tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Fidelisa z Sigmaringen, św. Jerzego

KSIĄDZ BISKUP KAROL WOJTYŁA błogosławi związek małżeński w kościele pw. MB Królowej Korony Polskiej w Szczecinie.

W poniedziałek, 15 czerwca 1959 r. o godz. 15.30 w kościele pw. MB Królowej Korony Polskiej parafii Świętej Rodziny w Szczecinie ks. Karol Wojtyła, biskup pomocniczy z Krakowa - od 16 X 1978 r. Papież Jan Paweł II - pobłogosławił związek małżeński Ireny Matowskiej i Macieja Krobickiego. Panna młoda, mieszkanka Szczecina - była studentką architektury w Krakowie. Pan młody, inżynier hydrotechnik, mieszkał w Krakowie. Oboje należeli do duszpasterstwa akademickiego, które prowadził ks. bp Karol Wojtyła.
Ksiądz Biskup był zaprzyjaźniony z rodziną Krobickich od lat szkolnych.
Zaproszenie narzeczonych przyjął i rano 15 VI 1959 r. przyjechał pociągiem do Stolicy Kościoła nad Odrą i Bałtykiem. O godz. 9.00 odprawił Mszę św. w kościele pw. MB Królowej Korony Polskiej a po południu pobłogosławił związek małżeński Ireny i Macieja. Wieczorem tego samego dnia przyszły Ojciec Święty Jan Paweł II udał się w drogę powrotną do Krakowa.
Drukuj cofnij odsłon: 2112 utworzono : 2015-04-03 19:24 Do góry