Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki Czwartek IV tygodnia okresu wielkanocnego | Święto Św. Marka Ewangelisty

Niedziela Zesłania Ducha Świętego - ogłoszenia duszpasterskie - 24 V 2015 r.

1. W poniedziałek, 25 maja - przypada uroczystość NMP Matki Kościoła, Głównej Patronki naszej Archidiecezji. Msza Święta w Katedrze o godz. 18.00 - pod przewodnictwem ks. abpa Andrzeja Dzięgi. Słowo Boże wygłosi ks. bp Henryk Wejman.

2. Program Tygodnia Ewangelizacyjnego w Szczecinie jest tablicy ogłoszeń oraz na ulotkach, które były rozdawane w ub. niedzielę.

3. W czwartek, 28 maja przypada 34. rocznica śmierci Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. W modlitwach polecajmy proces o beatyfikację Prymasa Tysiąclecia.

4. W piątek, 29 maja - przypada 16. rocznica święceń kapłańskich ks. Tomasza, w niedzielę, 31 maja - 17. rocznica święceń ks. Grzegorza, a w niedzielę, 14 czerwca 18. rocznica święceń ks. Andrzeja. Pamiętajmy w modlitwach o naszych kapłanach.

5. Nauki przedślubne w środę o godz. 19.00.
6. Spotkanie dla młodzież w tym roku bierzmowanej - w piątek o godz. 19.00.

7. W czwartek, 4 czerwca przypada uroczystość Bożego Ciała. Za pierwszy ołtarz - odpowiedzialna jest Grupa Modlitwy św. Ojca Pio, za drugi - Legion Maryi i Odnowa w Duchu Świętym, za trzeci - Kościół Domowy, za czwarty Żywy Różaniec i Radio Maryja. Serdecznie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów w czasie procesji.

8. W dniach 5 i 6 czerwca nasza Parafia organizuje wyjazd na Dni Młodych do Lednicy. Zapisy u ks. Andrzeja.

9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę w lipcu do Wilna.

10. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła oraz na fundusz Światowych Dniu Młodych w 2016 r.

11. W naszym kościele zamontowany został nowy konfesjonał zamykany. Podobny będzie po drugiej stronie nawy głównej.

12. Z okazji przypadającego we wtorek Dnia Matki, wszystkim mamom życzymy wiele łask Bożych przez wstawiennictwo MB Pięknej Miłości, a zmarłe mamy polecamy Miłosierdziu Bożemu.

13. Solenizantom, jubilatom, gościom i mieszkańcom naszej Parafii, życzymy odnowy w Duchu Świętym.

14. Kolejna zbiórka makulatury - w piątek i w sobotę, 29 i 30 maja br.

15. Przy wyjściu z kościoła polecamy prasę katolicka.

16. Rodzinom, które przeżywają śmierć swoich bliskich, składamy wyrazy współczucia. W minionych dniach do domu Boga Ojca odszedł śp.: Henryk Milewicz. Za wszystkich zmarłych z naszych rodzin - Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Drukuj cofnij odsłon: 901 aktualizowano: 2015-05-24 11:45 Do góry