Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha Wtorek IV tygodnia okresu wielkanocnego | Uroczystość Św. Wojciecha

V Niedziela Wielkanocna - ogłoszenia duszpasterskie - 14 V 2017 r.

1. We wtorek, 16 maja czcimy św. Andrzeja Bobolę - Patron Polski. Jest to również dzień imienin Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Dostojnego Solenizanta.

2. We wtorek, 16 maja po Mszy Świętej o godz. 18.00 - procesja różańcowa do figury Świętego Jana Pawła II na Jasnych Błoniach.

3. W czwartek, 18 maja przypada 97. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II.

4. Kustosz SANKTUARIUM MARYJNEGO W Trzebiatowie zaprasza na XI ROCZNICĘ KORONACJI CUDOWNEGO OBRAZU MACIERZYŃSTWA MATKI BOŻEJ. Uroczystości rozpoczną się w sobotę, 20 maja o godz. 11.00.

5. W niedzielę, 21 maja br., o godz. 15.00 z Jasnych Błoni wyruszy XV Szczeciński Marsz dla Życia pod hasłem: Kocham Cię Życie. Manifestacja w obronie wartości życia ludzkiego przejdzie do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta. Podczas Mszy Świętej będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Jak co roku zachęcamy także do włączenia się w zbiórkę artykułów higienicznych dla niemowląt, które zbierane będą przy figurze św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach. Zebrane artykuły zostaną przekazane do Domu Samotnej Matki w Poczerninie.

6. W niedzielę, 21 maja br., po Mszy Świętej o godz. 18.00 wystąpi w naszym kościele orkiestra perkusyjna „Gamelan”. Na koncert serdecznie zapraszamy.

7. W środę, 7 czerwca zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę do nowego Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Świętego Jana Pawła II w Toruniu.

8. Są jeszcze wolne miejsca na lipcową pielgrzymkę do Francji.

9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

10. Solenizantom, jubilatom, parafianom i gościom, życzymy zdrowia duszy i ciała oraz wszelkich łask Bożych przez wstawiennictwo Świętej Rodziny z Nazaretu.

11. Rodzinom, które przeżywają wydarzenia losowe składamy wyrazy współczucia. W minionych dniach do domu Boga Ojca odeszli śp.: Irena Gapska i Zofia Ocik. Za wszystkich zmarłych - Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

KS. PROBOSZCZ I KSIĘŻA WIKARIUSZE

Drukuj cofnij odsłon: 775 utworzono : 2017-05-15 07:14 Do góry