Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki Czwartek IV tygodnia okresu wielkanocnego | Święto Św. Marka Ewangelisty

VI Niedziela Wielkanocna - ogłoszenia duszpasterskie 1 V 2016 r.

1. Zmiana tajemnic Żywego Różańca - o godz. 17.15.
2. Nabożeństwa majowe codziennie - o godz. 17.30, a przy figurze św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach - od poniedziałku o godz. 20.30.

3. W poniedziałek, 2 maja - Mszą św. o godz. 18.00, ku czci Miłosierdzia Bożego, rozpoczniemy Parafialne Dni Roku Miłosierdzia. O godz. 19.00 - nabożeństwo pokutne i spowiedź św. dla kandydatów do bierzmowania i ich rodzin.

4. We wtorek, 3 maja, Uroczystość Matki Bożej Królowej Korony Polskiej, Patronki naszego kościoła. Msze św. będą sprawowane według planu niedzielnego. Mszy św. w intencji Ojczyzny o godz. 18.00, będzie przewodniczył Ks. Bp Marian Kruszyłowicz.

5. W środę, 4 maja o godz. 10.00 - Msza św. wynagradzająca za grzechy nasze i grzechy mieszkańców naszej parafii. O godz. 15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego i okazja do spowiedzi św. podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Msza św. o godz. 18.00 - będzie sprawowana w intencji o odnowienie wiary w naszych rodzinach.

6. W czwartek, 5 maja o godz. 10.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. dla chorych z odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego. Zwieńczeniem Parafialnych Dni Roku Miłosierdzia będzie Msza św. o godz. 18.00 sprawowana tego dnia ku czci MB Królowej Korony Polskiej z odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego i udzieleniem sakramentu bierzmowania. Uroczystościom będzie przewodniczył Ks. Abp Andrzej Dzięga.

7. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. rano i podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

8. Chorych odwiedzimy w I sobotę maja od godz. 9.00. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej - po Mszy św. o godz. 18.00.

9. W niedzielę, 8 maja o godz. 15.00 - zapraszamy na kolejne spotkanie Parafialnego Klubu Dyskusyjnego. Temat spotkania: Chrześcijańska kultura we współczesnym świecie.

10. Również w niedzielę, 8 maja - przed kościołem będzie kiermasz ciast. Środki pozyskane z kiermaszu będą przeznaczone na fundusz Świetlicy Środowiskowej działającej przy naszej parafii.

11. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz na fundusz Światowych Dni Młodych.

12. Solenizantom, jubilatom, parafianom i gościom, życzymy zdrowia duszy i ciała oraz wszelkich łask Bożych przez wstawiennictwo MB. Królowej Korony Polskiej.

13. Serdecznie zachęcamy do ofiarowania fantów na majowy festyn, które można przynosić do salki nr 1 przed każdą niedzielną Mszą św.

14. Zapraszamy do udziału w dziecięcym festiwalu piosenki religijnej, który odbędzie się 22 maja br. roku podczas festynu. Dzieci i uczniów szkół podstawowych zainteresowanych udziałem, prosimy o zabranie formularza zgłoszeniowego, na którym znajduje się regulamin konkursu.

Rodzinom, które przeżywają wydarzenia losowe składamy wyrazy współczucia. W minionych dniach do domu Boga Ojca odeszli śp.: Paulina Niemczyk i Czesława Ratajczak. Za wszystkich zmarłych z naszych rodzin - Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Drukuj cofnij odsłon: 790 aktualizowano: 2016-05-01 20:06 Do góry