Wtorek, 16 kwietnia 2024 r. imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina Wtorek III tygodnia okresu wielkanocnego

XVII Niedziela Roku Ogłoszenia duszpasterskie – 24.07.2016 r.

1. W poniedziałek, 25 lipca czcimy św. Jakuba Ap, patrona parafii katedralnej w Szczecinie oraz św. Krzysztofa - patrona kierowców i podróżujących. Poświęcenie samochodów – w poniedziałek po Mszach Świętych.

2. We wtorek, 26 lipca liturgia wspomina świętych Joachima i Annę (rodziców Matki Bożej), jest to dzień wdzięczności wobec rodziców i dziadków.

3. Inauguracja Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę w piątek, 29 lipca, o godz. 7.00 - w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Osiedlu Słonecznym.

4. Na czas Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki - w łączności duchowej z pielgrzymami, po Mszy Świętej wieczornej Apel Jasnogórski.

5. W sobotę, 30 lipca, przypada 34. r. śmierci ks. infułata Zygmunta Szelążka (proboszcza naszej parafii w latach 1957-1980) i ks. Józefa Jagiełło. Msza Święta za zmarłych kapłanów będzie w sobotę - o godz. 7.00.

6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii.

7. Zapraszamy na Archidiecezjalną pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd w czwartek, 22 września – rano. Powrót w sobotę, 24 września - wieczorem.

8. Solenizantom, jubilatom, parafianom i gościom, życzymy błogosławieństwa Bożego przez wstawiennictwo Świętej Rodziny.

9. Rodzinom, która przeżywają śmierć swoich bliskich, składamy wyrazy współczucia. W minionych dniach do Domu Boga Ojca odeszli śp.: Alina Wysocka, Barbara Sołga, Elżbieta Muraszko, Wanda Sysa.
W sobotę, 23 lipca odeszła do Domu Ojca śp. Agnieszka Cichal - mama naszego księdza Proboszcza. Msza Święta za śp. Agnieszkę będzie sprawowana w naszym kościele - w poniedziałek, 25 lipca o godz. 18.00. Natomiast uroczystości pogrzebowe będą w środę, 27 lipca o godz. 10.30 - w kościele św. Katarzyny w Goleniowe. Za wszystkich zmarłych - Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Drukuj cofnij odsłon: 934 utworzono : 2016-07-24 10:48 Do góry