Środa, 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego Środa IV tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Fidelisa z Sigmaringen, św. Jerzego

XXIII Niedziela Roku - ogłoszenia duszpasterskie - 7 IX 2014 r.

1. Zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 17.15.

2. W poniedziałek, 8 września Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu przypada 297 rocznica pierwszej koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

3. Poświęcenie tornistrów - w niedzielę, 14 września - na Mszy Świętej o godz. 13.30.

4. Przygotowujących się do zawarcia związku małżeńskiego zapraszamy na nauki przedślubne w środę, 17 września o godz. 19.00.

5. Do końca września w biurze parafialnym są zapisy kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy uczniów klas trzecich gimnazjum i starszych, którzy jeszcze do bierzmowania nie przystąpili. Przygotowanie bezpośrednie trwać będzie przez cały rok szkolny.

6. Nowy pojemnik z wodą świeconą jest umiejscowiony pod obrazem Świętej Rodziny.

7. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na inwestycje prowadzone w naszym kościele.

8. Są jeszcze wolne miejsca na Archidiecezjalną Pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd w czwartek - 25 września, powrót w sobotę - 27 września. W programie: Łagiewniki, Jasna Góra, Gidle k. Częstochowy i Ląd nad Wartą. Przewidziane są 2 noclegi ze śniadaniem. Koszt 250 zł. Wpisowe 50 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

9. Solenizantom, jubilatom, parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego przez wstawiennictwo Świętej Rodziny z Nazaretu.

10. Rodzinom, które przeżywają wydarzenia losowe, składamy wyrazy współczucia. W minionych dniach uczestniczyliśmy w uroczystościach pogrzebowych śp.: Andrzeja Janowskiego, Kazimierza Piotrkowskiego i Mirosławy Porczyńskiej. Msza Święta za zmarłych w sierpniu będzie sprawowana w wtorek, 9 września o godz. 18.00. Za wszystkich zmarłych, Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Szczęść Boże.
Ks. Proboszcz i Księża Wikariusze