Piątek, 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa Piątek III tygodnia okresu wielkanocnego

XXIX Niedziela Roku - 16 X 2016 r. - ogłoszenia duszpasterskie - 38. rocznica wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II

1. Dzisiaj, przypada 38. rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Kardynała z Krakowa Karola Wojtyłę. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 - procesja różańcowa do figury św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach, a czuwanie słowno-muzyczne i Apel Jasnogórski - o godz. 20.30.

2. We wtorek, 18 X liturgia wspomina św. Łukasza - patrona lekarzy i służby zdrowia. Jako swojego patrona obrali go również plastycy i artyści, gdyż przypisuje mu się namalowanie pierwszych wizerunków Matki Bożej.

3. W środę, 19 X - czcimy bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, porwanego i zamordowanego w październiku 1984 r. charyzmatycznego kapelana ludzi pracy.

4. W sobotę, 22 X - przypada 38. rocznica inauguracji Pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II oraz liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Z tej okazji po Mszy Świętej o godz. 18.00 - procesja różańcowa do figury Świętego Papieża na Jasnych Błoniach.

5. W sobotę, po Mszy Świętej wieczornej rozpocznie się Jerycho Różańcowe.

6. W niedzielę, 23 X Msza Święta o godz. 18.00 sprawowana będzie w intencji podziękowań i próśb przez wstawiennictwo św. Ojca Pio.

7. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30. Dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.

8. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii i na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

9. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na inwestycje prowadzone w naszym kościele.

10. Solenizantom, jubilatom, parafianom i gościom, życzymy wielu łask Bożych przez wstawiennictwo Świętej Rodziny z Nazaretu.

11. Kartki na wypominki są wyłożone na stolikach pod chórem. Wypominki można składać od skarbony przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

12. Rodzinom, które przeżywają wydarzenia losowe składamy wyrazy współczucia. Za dusze w czyśćcu cierpiące, Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Ks. Proboszcz i Księża Wikariusze

Drukuj cofnij odsłon: 680 aktualizowano: 2016-10-16 11:04 Do góry