Środa, 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego Środa IV tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Fidelisa z Sigmaringen, św. Jerzego

XXIX Niedziela Roku - 19 X 2014 r. - ogłoszenie duszpasterskie

1. Pod hasłem „ Z Ewangelią do Narodów ”, Kościół obchodzi dzisiaj Światowy Dzień Misyjny. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na dzieła misyjne.

2. W środę, 22 X – przypada 36. rocznica inauguracji Pontyfikatu Jana Pawła II oraz liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Z tej okazji po Mszy Świętej o godz. 18.00 - procesja różańcowa do figury św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach. Do udziału serdecznie zapraszamy. Dla uczczenia pierwszego wspomnienia św. Jana Pawła II, na ścianach kaplicy bocznej są zawieszone fragmenty z papieskiej homilii o małżeństwie i rodzinie wygłoszonej na Jasnych Błoniach w Szczecinie 11 czerwca 1987 r. Teksty zamieszczone są w dębowych i pokrytych płatkami złota ramach, wykonanych z elementów poprzedniego ołtarza i ambony. W najbliższym czasie zostanie zainstalowane nowe oświetlenie umożliwiające odczytywanie tekstów.

3. W czwartek, 23 X Msza św. o godz. 18.00 w intencji podziękowań i próśb przez wstawiennictwo św. Ojca Pio. W tym dniu przypada odpust w parafii pw. Najświętszego Zbawiciela przy ul. Słowackiego.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy 11 października wzięli udział w jednodniowej pielgrzymce do Rokitna, Paradyża i Świebodzina.

5. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30.

6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii i na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

7. W przyszłą niedzielę taca będzie zbierana na inwestycje realizowane w naszym kościele.

8. Solenizantom, jubilatom, parafianom i gościom, życzymy wielu łask Bożych przez wstawiennictwo Świętej Rodziny z Nazaretu.

9. Kartki na wypominki są wyłożone na stolikach pod chórem. Wypominki można składać od skarbony przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

10. Rodzinom, które przeżywają wydarzenia losowe składamy wyrazy współczucia. W minionych dniach do domu Boga Ojca odeszli: śp. Krystyna Janik-Klimek, Stanisława Krzemińska-Świderska, Wilhelm Kronfeld. Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Ks. Proboszcz i Księża Wikariusze
Drukuj cofnij odsłon: 1167 utworzono : 2014-10-19 08:36 Do góry