Piątek, 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa Piątek III tygodnia okresu wielkanocnego

XXVIII Niedziela Zwykła - Dzień Papieski - 12 X 2014 r. Ogłoszenie duszpasterskie

1. „Jan Paweł II - Świętymi bądźcie!” - to hasło tegorocznego Dnia Papieskiego. W całej Polsce kwesta na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
2. Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy na spotkanie z Panią Krystyną Łyczywek, która podzieli się swoimi wspomnieniami z wizyty Jana Pawła II w Szczecinie.

3. W poniedziałek, 13 października - 97. rocznica Objawień Fatimskich.
Po Mszy Świętej o godz. 18.00, z Bazyliki pw. św. Jana Chrzciciela przy ul. Bogurodzicy, wyruszy procesja fatimska ulicami Szczecina do figury św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach. Podczas procesji, od piątej tajemnicy Różańca Świętego, figurę MB Fatimskiej niesie delegacja z naszej Parafii. Do udziału serdecznie zapraszamy.

4. W środę, 15 października, XI Dzień Dziecka Utraconego. O godz. 16.00 – modlitwa różańcowa na Cmentarzu Centralnym przy pomniku Dziecka Utraconego (kwatera 80f, blisko wejścia od ul. Wierzbowej). O godz. 18.00 - Msza św. w naszym kościele w intencji dzieci, które odeszły zbyt wcześnie oraz ich rodziców i krewnych.

5. W czwartek, 16 X 36. rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Kardynała Karola Wojtyły. Procesja różańcowa do figury św. Jana Pawła II - po Mszy św. o godz. 18.00. Czuwanie modlitewne i Apel Jasnogórski na Jasnych Błoniach - o godz. 21.00. W tym dniu przypada również 5. rocznica poświecenia Okna Życia i śmierci ks. abpa Mariana Przykuckiego. Msza św. za śp. Księdza Arcybiskupa w Bazylice Archikatedralnej o godz. 18.00.

6. Spotkanie Męskiego Bractwa Różańcowego w piątek, 17 X o godz. 18.30 - w auli im. Jana Pawła II.

7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I, II i III w piątek o godz. 19.00 - w kościele.

8. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii i na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na dzieła misyjne w Afryce.

9. Koncert „20 LAT DEUS MEUS” w sobotę, 18 X o godz. 20.00 w Sanktuarium NSPJ w Szczecinie. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

10. Kartki na wypominki wyłożone zostaną w przyszłą niedzielę.

11. Solenizantom, jubilatom, parafianom i gościom, życzymy błogosławieństwa Bożego przez wstawiennictwo Świętej Rodziny z Nazaretu.

12. Rodzinom, które przeżywają wydarzenia losowe składamy wyrazy współczucia. W minionych dniach do domu Boga Ojca odeszli: śp. Jan Smoliński, Natalia Kaiser, Irena Borek, Wacław Lis. Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Ks. Proboszcz i Księża Wikariusze

Drukuj cofnij odsłon: 1317 aktualizowano: 2014-10-12 22:11 Do góry