Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki Czwartek IV tygodnia okresu wielkanocnego | Święto Św. Marka Ewangelisty

XXX Niedziela Roku - ogłoszenia duszpasterskie - 29 X 2017 r.

Komunikat Kurii Metropolitalnej:
- Zapraszamy do udziału w „Procesji ze świętymi”, która we wtorek, 31 października o godz. 19.00, wyruszy z Jasnych Błoni do Katedry. Zapraszamy delegacje parafii, wspólnoty i ruchy kościelne z relikwiami świętych lub błogosławionych i świecami do uczestnictwa w tej procesji, a następnie we Mszy Świętej, która pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi rozpocznie się o godz. 21.00. Liturgia będzie poprzedzona Adoracją Najświętszego Sakramentu w Katedrze o godz. 20.00.
- W uroczystość Wszystkich Świętych na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie zostaną odprawione Msze Święte według następującego porządku: w Kaplicy Głównej przy ul. Ku Słońcu o godz. 9.00, 12.00 i 15.00; na Cmentarzu Nowym przy ul. Bronowickiej o godz. 15.00. Z Kaplicy Głównej bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 12.00 wyruszy procesja modlitewna za zmarłych.
- We wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, 2 listopada br., na Cmentarzu Centralnym przy grobowcu kapłańskim zostanie odprawiona Msza Święta o godz. 15.00. Przewodniczył jej będzie Ksiądz Biskup Henryk Wejman. W tym dniu w Bazylice Archikatedralnej Mszę Świętą o godz. 12.00 odprawi Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, a o godz. 18.00 Ksiądz Biskup Henryk Wejman.

1. W uroczystość Wszystkich Świętych, 1 listopada - Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane według porządku niedzielnego. Nie będzie tylko Mszy Świętej o godz. 13.30.
2. W Dzień Zaduszny - 2 XI, Msze Święte będą sprawowane o godz.: 7.00, 8.00, 9.00, 10.00 i 18.00.

3. Wypominki za zmarłych w listopadzie - codziennie o godz. 17.30. Kartki na wypominki są wyłożone na stolikach pod chórem. Wypominki można składać do skarbony przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

4. W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
5. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. rano i po południu podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz.16.30.

6. W piątek, 3 listopada o godz. 18.30 - na modlitwę różańcową serdecznie zapraszamy mężczyzn.

7. W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00. - po Mszy Świętej o godz. 18.00 - nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca wynagradzające Niekalanemu Sercu Maryi.

8. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz na Papieskie Dzieła Misyjne. .
9. Solenizantom, jubilatom, parafianom i gościom, życzymy obfitych łask Bożych przez wstawiennictwo Świętej Rodziny z Nazaretu.

10. Rodzinom, które przeżywają śmierć swoich bliskich składamy wyrazy współczucia. W minionym dniach do domu Ojca odeszli śp.: Danuta Magulska i Stefania Olejniczak. Za wszystkich zmarłych z naszych rodzin Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wieczny. Amen.

Drukuj cofnij odsłon: 831 aktualizowano: 2017-10-29 22:03 Do góry