Piątek, 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda Piątek IV tygodnia okresu wielkanocnego

VII Niedziela Wielkanocna - ogłoszenia parafialne - 8 V 2016 r. Uroczystość Wniebowstąpienie Pańskiego

Komunika Kurii Metropolitalnej: „Zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie małżonków i rodziny, do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin do Sanktuarium Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Trzebiatowie, która odbędzie się w sobotę, 21 maja br., i będzie połączona z obchodami 20. rocznicy ustanowienia Sanktuarium oraz 10. rocznicy Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej. Podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 będziemy dziękować Panu Bogu za łaski, które przez wstawiennictwo Maryi są wypraszane w tym Sanktuarium, szczególnie dla małżonków i rodzin, a także za Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, dar Chrztu św. naszej Ojczyzny oraz nowy dokument papieża Franciszka o małżeństwie i rodzinie.”

1. W poniedziałek, 9 maja - uroczystość św. Stanisława bp m., Głównego Patrona Polski.

2. Nabożeństwa majowe codziennie - o godz. 17.30, a przy figurze św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach o godz. 20.30.

3. W piątek, 13 maja po Mszy św. o godz. 18.00, z Bazyliki pw. św. Jana Chrzciciela przy ul. Bogurodzicy, wyruszy procesja fatimska ulicami Szczecina do figury św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach.

4. W niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 15 maja o godz. 12.00 - w naszej parafii - będziemy przeżywali Pierwszą Komunię Świętą.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii. W niedzielę, 15 maja będzie kolejna ogólnopolska zbiórka do puszek na Światowe Dni Młodych w Krakowie.

6. Solenizantom, jubilatom, parafianom i gościom, życzymy zdrowia duszy i ciała oraz wszelkich łask Bożych przez wstawiennictwo Świętej Rodziny z Nazaretu.

7. Rodzinom, które przeżywają wydarzenia losowe składamy wyrazy współczucia. W minionych dniach do domu Boga Ojca nagle odeszli śp.: Henryka Stępkowska i Piotr Waniorek. Msza Święta za zmarłych w kwietniu - będzie sprawowana we wtorek, 10 maja o godz. 18.00. Za wszystkich zmarłych - Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Ks. proboszcz i księża wikariusze

Drukuj cofnij odsłon: 923 aktualizowano: 2016-05-08 18:36 Do góry