Środa, 08 maja 2024 r. imieniny: Kornela, Lizy, Stanisława Środa VI tygodnia okresu wielkanocnego | Uroczystość Św. Stanisława

XXVIII Niedziela Zwykła - XVI Dzień Papieski - 9 X 2016 r.

Komunikat Kurii Metropolitalnej:
- Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej z okazji rozpoczęcia Roku Maryjnego, która odbędzie się czwartek, 13 października br. o godz. 19.00 - w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym. Uroczystościom przewodniczyć będzie Ks. Abp Andrzej Dzięga wraz z Księżmi Biskupami z Metropolii Szczecińsko-Kamieńskiej.

- Zapraszamy nauczycieli, wychowawców, nauczycieli akademickich oraz wszystkie osoby związane z oświatą i szkolnictwem wyższym na Mszę Świętą w ich intencji z okazji Święta Edukacji Narodowej, która będzie sprawowana pod przewodnictwem Ks. Abpa Andrzeja Dzięgi, w piątek, 14 października br. o godz. 9.00 - w kościele Królowej Korony Polskiej - w parafii Świętej Rodziny w Szczecinie.

- W sobotę, 15 października obchodzony będzie Dzień Dziecka Utraconego. W programie: o godz. 12.00 - wspólna modlitwa przy pomniku Dziecka Utraconego na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie, (kwatera 80 f, blisko wejścia od ul. Wierzbowej); o godz. 18.00 - Msza Święta w parafii Świętej Rodziny przy ul. Królowej Korony Polskiej w Szczecinie - w intencji rodziców dzieci przedwcześnie utraconych. Rodziców, którzy pragną aby imię dziecka zostało odczytane na Mszy Świętej, prosimy o wypisanie imienia na kartce i złożenie jej przy ołtarzu przed Mszą Świętą.

- W niedzielę, 16 października przypada 38. rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Kardynała z Krakowa Karola Wojtyłę. W tym dniu przypada również 7. rocznica poświecenia Okna Życia przy parafii Świętej Rodziny w Szczecinie oraz śmierci Ks. Abpa Mariana Przykuckiego. Msza Święta za śp. Księdza Arcybiskupa będzie sprawowana w Bazylice Archikatedralnej o godz. 12.00.

1. W całej Polsce są zbierane dzisiaj datki pieniężne na program stypendialny prowadzony przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundacja obejmuje opieką finansową i formacyjną blisko 2,5 tys. młodych osób, nazywanych często żywym pomnikiem św. Jana Pawła II.

2. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30. Dla dzieci w: poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.
1. Kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych i drugich gimnazjum - zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 19.00.

3. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz na renowację ławek.

4. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie kiermasz ciast.

5. Kartki na wypominki za zmarłych będą dostępne od przyszłej niedzieli.

6. Rodzinom, które przeżywają wydarzenia losowe składamy wyrazy współczucia. Msza Święta za zmarłych we wrześniu - będzie sprawowana we wtorek, 11 października o godz. 18.00.

7. Solenizantom, jubilatom, parafianom i gościom, życzymy błogosławieństwa Bożego przez wstawiennictwo Świętej Rodziny z Nazaretu.

Ks. Proboszcz i księża Wikariusze

Drukuj cofnij odsłon: 711 aktualizowano: 2016-10-09 14:15 Do góry